klevoz.ru страница 1
скачать файл
Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім.

«Усі ми різні, усі ми рівні».
Програмовий зміст. Розширювати світогляд дітей про те, що нашу планету населяють різні народи. Познайомити з особливостями пристосування їх до умов проживання на різних континентах (їх зовнішнього вигляду: різний колір шкіри, волосся, розріз очей, зріст, статура). Розширити знання про те, що люди в різних країнах розмовляють різними мовами, у кожного народу є свої звичаї, та всі вони мають рівні права. Вчити називати країни-сусіди України, їх населення. Формувати уявлення про те що всі народи на Землі повинні жити в мирі і злагоді, незалежно від расової приналежності. Розвивати інтерес, допитливість, увагу. Виховувати доброзичливе ставлення до людей різних національностей.

Матеріал: поштовий ящик, чорношкіра лялька, глобус, фотокартки людей різних народів з різних континентів, олівці та папір на кожну дитину.

Використана література: матеріали сайту «Фестиваль педагогических идей «Открытый урок» (адреса: http://festival.1september.ru/)



Хід заняття.

Педагог вносить поштовий ящик чим привертає увагу дітей.

  • Діти погляньте, що у садочок приніс поштар. Що це за коробка?

  • Вам цікаво, що у середині?

  • Мені також. На посилці написана наша адреса ? (роздивляється). Пригадайте мені її.( діти називають)

  • Так, написано : Дітям старшої групи. Навчально-виховний комплекс №1. Вул. Петровського, 9а. Черкаська область. Україна. Все вірно, посилка для нас. Відкриваю. (Педагог відкриває дістає ляльку з чорною шкірою)

  • Цікава лялька. Хто її міг би прислати? (дивиться на поштовий ящик) Адреси відправника не видко, можливо загубилася при пересилці. Кому ж нам дякувати за подарунок.

Вихователь пропонує з’ясувати звідки міг надійти подарунок.

  • Який колір шкіри у ляльки?

  • А який у нас? Розгляньте її.

  • Так , у нас шкір а світла, так як і у жителів Европи, Америки та Австралії (показує на глобусі). Чому?

  • В Европі сонце світить помірно, часто йдуть дощі, бувають тумани, тому живуть люди зі світлою шкірою, різним кольором волосся, високого зросту (виставляє фото людей европейців).

  • А ще є народи, які живуть у степах Азії, Монголії, Японії, на Крайній Півночі(показує на глобусі). Там дують сильні вітри - це батьківщина людей з смуглявою шкірою (жовтою) та вузьким розрізом очей, низького росту(виставляє фото людей).

  • Як ви думаєте, які люди живуть у Африці, де яскраво світить сонце?(показує на глобусі)

  • Так, цих людей від яскравих та жарких променів сонця захищає темна шкіра і пухка чорна шапка волосся. Їх називають чорношкірими.

  • Можливо, це діти Африки прислали нам свою іграшку, тому, що хочуть товаришувати?

  • А ви б хотіли мати друзів з іншої країни?

  • Як же нам віддячити за подарунок?

  • Так, ми можемо відіслати іграшку або малюнки, запросити в гості. Запросити в гості - це цікава ідея, але, що ми робитимемо?(очікувана відповідь – гратимемося)

  • А вони вміють?

  • Чим різняться діти нашої планети?

  • А чим схожі?

  • А ще усі діти, незалежно від кольору шкіри люблять дружити та гратися, незнання мови не є цьому перепоною. Пропоную пригадати та запланувати кілька ігор та розваг для майбутніх гостей. Щоб показати , що ми дружні діти, використаємо знання і наших дружніх народів сусідів.

  • Які народи ви знаєте?

  • Які країни є найближчими до України?

  • Цікавими є народні ігри , які є спільними, або дуже схожими для українського, російського, білоруського народу. Які народні ігри ви знаєте? (діти грають у улюблену народну гру «Подоляночка»)

  • А чи знаємо ми казки? (Діти називають казки , які б могли розповісти новим друзям.)

  • Можливо, ви знаєте російські вірші чи пісеньки?

Педагог пропонує пригадати знайомі вірші А. Барто, та пісню «Посмішка» (В Шаінский, М. Пляцковский). Діти співають, декламують вірші.

  • Ми з’ясували, що майбутнім нашим гостям сумувати не прийдеться. Залишилося відправити запрошення.

  • Кому ми відправимо листа?

  • Куди відсилатимемо?

  • Ми дружні діти, тому можна запрошувати дітей з різних країн. Адресу відшукаємо через Інтернет, відправимо електронного листа. Це завдання я візьму на себе, а вам пропоную намалювати портрети людей різних народів, щоб відіслати поштою друзям з Африки.
скачать файл



Смотрите также:
Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім. «Усі ми різні, усі ми рівні»
30.84kb.
Про що розповіли запахи
49.75kb.
Сьогоднішнього нашого заняття − «Всі ми різні, всі ми рівні». Що означає поняття «толерантність»? Чи завжди ми в житті толерантні до інших людей? Які якості має толерантна людина і як їх виховати в собі? На ці та багато інших запитань нам доведеться сьогодні
87.91kb.
Усі люди мають недоліки хто більші, хто менші
11.31kb.
Олександр II 0855-1881, молодий, ліберальних поглядів вихованець поета В. Жуковського, бачив усі вади режиму Миколи І
61.54kb.
1. Запишіть усі трицифрові числа, використовуючи цифри 0, 4 і 7, щоб жодна цифра у кожному числі не повторювалася. Скільки всього десятків у найбільшому числі?
36.03kb.
Додаток 1 до листа Міністерства освіти і науки від 15. 03
290.35kb.
Законопроекту «Про засади державної мовної політики»
22.03kb.
Урок географії в 6 класі Тема. Скарби Гідросфери. Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів з теми «Гідросфера»
80.74kb.
Реферат з курсу " Основи зіставного мовознавства "
47.5kb.
Упаковка захищає Ваш прилад від транспортних пошкоджень. Усі використані матеріали є екологічно нешкідливими та можуть використовуватись повторно. Будь ласка, допомагайте: утилізуйте упаковку екологічно прийнятно
238.94kb.
Курсова робота
474.18kb.