klevoz.ru страница 1
скачать файл


Тема: « Про Аладдіна і про чарівну лампу» (Арабська казка).

Мета: ознайомити учнів з уривками арабської казки «Про Аладіна і про

чарівну лампу», вчити читати свідомо, аргументувати свою точку

зору, спілкуватися і співпрацювати в групах; берегти на уроці час;

розвивати вміння встановлювати причино-наслідкові зв’язки,

узагальнювати, доводити: виховувати повагу, позитивні риси

характеру.



Обладнання : картки для вправи «Вузлики» записи на дошці, мікрофон,

картки на дошці для «Порушеної послідовності».



Тип уроку : комбінований

Методи і прийоми, форми : «Очікування», «Вузлики», дидактична гра «Телефоніст», асоціативний кущ, «Прогнозування», «Порушена послідовність», «Інтерв’ю», групова форма роботи.

Хід уроку

І. Організація класу

Нумо, діти, підведіться !

Всі приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок !

- Сьогодні на уроці нам потрібна взаємодопомога, взаєморозуміння, повага одне до одного. Лише завдяки нашим спільним зусиллям урок пройде швидко і цікаво.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. «Очікування»

- Що ви очікуєте від нашого уроку ?

Від себе ? Від вчителя ?

2. «Вузлики» ( робота в групах по визначенню плана уроку ).

Діти за кольором об’єднуються в групи. Кожній групі вчитель дає

«вузлик», щоб прочитати слово, треба в кожному рядку закреслити однакові букви.

І гр. Я Я О Ч Е І Е К У Б Б В А Н Я Н 1.Очікування

С С Р О З У У М И Н Е Е К А 2.Розминка

ІІ гр. Х Х П Р О Ш Ш Г Н О С С З У Р Р ВАННЯ 3.Прогнозування

Р Р С Л О Ф Ф В Н И І І Ч О К 4.Словничок

ІІІ. гр. О О Ч И С С Т А Р Р Н Н Я 5.Читання

С С М І Р О О К У В А Н Н Я 6.Міркування

ІV. гр. С С І Н Х Х Т Е Р И И В’ Ю 7.Інтерв’ю

К К П І Д В В С У М О К 8.Підсумок

- Розв’язавши вузлики, розглянемо план нашої роботи.

3. Повідомлення теми і завдань уроку

- Діти, ми продовжуємо сьогодні вивчення розділу. А як він називається, підкажіть. («Скарбниця мудрості й краси»)

- Пригадайте, яким твором починається цей розділ ? («Про дурного тигра»)

- Сьогодні ми будемо працювати над арабською казкою. Наше з вами завдання – вчитися правильно, свідомо, швидко читати, робити висновки, аналізувати прочитане.

4. Мовна розминка

а) Робота над скоромовкою (Гра «телефоністи»)

Діти діляться за рядами на дві команди. Учитель говорить на вушко скоромовку тим, хто сидить першим у кожному рядку. За сигналом капітани передають скоромовки на вушко своїм сусідам, а ті – далі. Останні у кожному ряду повинні голосно назвати передану їм «телефоном» скоромовку. Перемагає та команда , яка першою закінчить передачу скоромовки, і не перекрутить текст.

Усіх скоромовок не перескоромовиш ,не перескоромовиш.

У нашого діда капелюх по – капелюхівські.

б) Мовно –логічна вправа

- Відгадайте слова, що позначають риси характеру людини.

Д . БР . Т . Щ . ДР . СТЬ

Ч . СН . СТЬ Ж . Д . БН . СТЬ

Ж . РСТ . К . СТЬ ГР . Б . СТЬ

Ч . ЙН . СТЬ СП . ВЧ . ТТ .

- Які з цих рис є позитивними ,а які – негативними ?

5. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні ми поринемо у світ чарівної казки.

А які ще бувають казки ?

а) Побудова асоціативного куща

про тварин побутова

казка


чарівна

- Герої чарівних казок мають надзвичайну силу, в цих казках за допомогою чарів відбуваються дивовижні перетворення.

А яку саме чарівну казку ми будемо опрацьовувати ?

Спробуйте прочитати самі (на дошці)

р П о д л А д а і н а і р п о р і в ч а н у а л п у м

б) Передбачення змісту казки «Прогнозування» (робота в групах)

ІІІ. Усвідомлення нового матеріалу.

1. Словникова робота. Читання вголос (про себе) слів із дошки, робота над наголосом. Значення слів у разі потреби пояснює вчитель.

ЧАКЛУН – МАГРІБИНЕЦЬ ЕМІР

ПЕРЕПОНИ НАВМАННЯ

ЗАЇЗД МАГРІВ

ВІЗИР ДИГРЕМ

ВОДНОДУХ

2.Читання казки смисловими блоками сильними учнями.

1) Читання першого смислового блоку казки.

- Стоп ! Позначте межу першої частини казки (до слів «Коли магрібинець прибув…»)

- На вашу думку, чи відправиться чаклун шукати лампу ?

2) Читання другого смислового блоку. (до слів «І магрібинець хутенько зібрався…»)

- Стоп ! Чому чаклун оскаженів ?

3) Читання третього блоку (до слів «Магрібинець повернувся до заїзду…»

- Стоп ! Чому чаклун мало не луснув, коли прийшов до палацу?

4) Читання четвертого блоку(до слів «Царівна Бард…»)

- Стоп ! Яку хитрість задумав злий чарівник ?

5) Читання останнього блоку (самостійно)

- Стоп !

- Чи отримав чаклун лампу ?

- Як йому це вдалося ?

ІV. Міркування над прочитаним

1. Вправа «Взаємні запитання»

Пояснення завдання

Після читання кожної частини ставиться запитання за змістом, відповідь на яке вимагає міркування.

Звітує кожна група по черзі.

Час на читання – 1хвилина, на постанову запитань – 0,5 хв.

Взаємні запитання і відповіді дітей.

2. Відповіді - міркування.

- Які негативні людські якості розкриваються у цьому уривку ?

- Чого нас вчить зміст цього уривку ?

3. Порушена послідовність.

Виправляємо порушену послідовність. Встановіть нумерацію речень із казки.

* І спитав магрібинець в одного городянина. (1)

* Адже царівна Будур нічогісінько не знала про чарівну лампу. (4)

* «Я викопаю яму цьому негідникові і вб’ю його !» (2)

* Він поклався до лідника і попросив зробити йому кілька ламп. (3)

V. Підсумки уроку

Прийом «Інтерв’ю»

1) Призначення дітей на уроці кореспондента і чаклуна.

2) Змальовування уявної ситуації.

- Уявіть, що в країну, де відбувалися описані події, приїхав кореспондент, щоб написати статтю про замкнення лампи. І чаклун йому про це розповідає.

3) Кореспондент бере інтерв’ю у чаклуна.

Орієнтовні запитання

- Як вас величати ?

- Які у вас стосунки з Аладіном ?

- Це правда те, що він викрав лампу ?

І т.д.


- Діти, чого навчив вас цей уривок казки ?

Дякую за роботу !



- На вашу думку, що нам вдалося на уроці, а що – ні ?

Д.з. Стисло переказувати уривки « Для самостійного опрацьовування».
скачать файл



Смотрите также:
«Про Аладдіна і про чарівну лампу» (Арабська казка)
57.15kb.
Наказ №407 Про порядок замовлення документів про освіту
42.5kb.
Казка про білу ворону, або Круасанчик в гостях у Роксоланки Вступ
73.72kb.
Про затвердження плану заходів щодо дій
57.71kb.
Рішення про затвердження штатних розписів закладів освіти Верхівцевської міської ради на 2013 рік
82.62kb.
4. Приватному підприємству "Майя"
23.64kb.
Про внесення змін та доповнень до рішення обласної ради від 29 січня 2009 року №513-18/V „Про Програму розвитку та вдосконалення автомобільного транспорту в Дніпропетровській області на 2009 – 2017 роки”
64.17kb.
Повідомлення про виникнення особливої інформації про емітента
38.68kb.
Наш кореспондент з Польщі Куди йдемо? Про що думаємо? Студент третього курсу іф факультету, тележурналіст із уже чималим стажем, брав участь у висвітленні поїздки групи українських журналістів до Польщі
39.35kb.
Рішення від 08. 06. 2011 №6/8-66 м. Вуглегірськ Про затвердження Положення про помічника-консультанта депутата Вуглегірської міської ради VI скликання
72.87kb.
Рішення від 25 листопада 2011 р. №677 м. Знам`янка Про приведення у відповідність до вимог постанови кму від 01 червня 2011 року №869 „Про забезпечення єдиного підходу до формування
332.62kb.
Рішення від 25 січня 2012 року №1080 Про затвердження технічної документації та передачу земельної ділянки в оренду
15.6kb.