klevoz.ru страница 1
скачать файл


Тема: Знаходження добутку виду 2400 х40 усним і письмовим способом.

Розв’язування задач на пропорційне ділення.



Мета: навчити учнів розв’язувати приклади на множення у випадку, коли перший та другий множники закінчуються нулями; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення; розвивати пізнавальні здібності

учнів; виховувати повагу та гордість за свою Батьківщину.



Обладнання: мультимедійна дошка, ноутбук, сигнальні картки, завдання

для роботи в групах.



Хід уроку

І. Організаційний момент

Учень: Місто, в якому з тобою живем,

Можна по праву назвати взірцем.

Школа, у котрій навчаємось ми, І слайд

Робить нас кращими в світі дітьми .

Будемо вчитись та працювати,

Рідне місто разом прославляти!

Вчитель: Діти, сьогодні в нас буде незвичайний урок, на якому ми взнаємо

багато цікавого про наше місто та всю Кіровоградщину.

ІІ. Актуалізація опорних знань


  1. Хвилинка каліграфії

-Утвори п’ятицифрове число з поданих цифр: 2. 0. 4. 9. 7. ІІ слайд

Вчитель на дошці записує число 24790(загальна площа Кіровоградської області.)


  • Прочитай число, назви всі розряди, скільки в ньому всього десятків,

одиниць?



Усна лічба

-218 х 10, 43 х 100, 1000 х 1000. ІІІ слайд

(загальна кількість ставків, річок, населення у Кіровоградській обл.)


  • Обчисли зручним способом

179 х 25 х 4 2 х 1982 х 5 (загальна площа у га лісу та степу

на Кіровоградщині)



  1. Виконання письмового множення з коментуванням

10512 1186

х 50 х 400 ІVслайд

------- -------------

(кількість чоловіків та жінок, що проживають в нашій області)

ІІІ. Робота над новою темою

1. 2400 2700 3600

х 30 х 30 х 40

Учні самостійно дійдуть висновку, що в добутку б уде три нулі.

- Повідомлення теми уроку.

Третій приклад виконують самостійно. Перевіряють відповідь по слайду

а) 145000 б)144000 в)146000 V слайд

2. Робота в групах.

Завдання:кожен учень розв’язує по одному прикладу.З перших цифр кожного

прикладу складають число. Утворене число на карточці, котра

прикріплена до дошки.

Презентація роботи в групах: якщо завдання виконано вірно, то учні дізнаються нові відомості про Кіровоградщину.


І група: 3100 х 30, 1400 х 20, 2100 х 40, 1100 х 30, 1200 х 60, 2200 х 30.

(928376 – тонн соняшнику зібрали у 2011році)

ІІ група: 2500 х 30, 4300 х 20, 2600 х 20, 1800 х 40, 3300 х 30, 1400 х 30.

(785794 – цукровий буряк)

ІІІ група: 2200 х 40, 3300 х 20, 1400 х 30, 2600 х 20, 3100 х 20, 1100 х 90.

(864569 – кукурудза)

ІV група: 3200 х 30, 1600 х 40, 3300 х 30,1500 х 50, 1100 х 20, 1100 х 50.

(969725 - пшениця)



ФІЗПАУЗА

3.Робота над задачею( підручник ст. 111 № 731)

-Самостійне читання;

- колективний розбір умови задачі; визначення типу задачі;

- об’єднання у 3 групи за допомогою сигнальних карток :

І група розв’язує задачу за допомогою короткого запису;

ІІ група – за допомогою короткого запису та плану;

ІІІ група - за допомогою короткого запису та схеми.

Презентація роботи в групах ( відповідь: 320 кг жита).


  1. - Пригадайте. які підприємства працюють у нашому місті, яку продукцію на них випускають?

Робота в групах.

Склади задачу за коротким записом і розв’яжи її.

VІслайд

Дні

Кількість машин

Маса

І день

ІІ день


2 машини

4 машини


? т

96 т


? т


  • Перевірка ( дві пари)

3.Тест( на окремих листках)

1. 1200 х 30 = а) 36000 б) 46000 в) 3600

2. 220 х 200 = а)4400 б) 44000 в) 440

3. 4300 х 20 = а) 68000 б) 8600 в) 86000

4. 310 х 300 = га а) 93000 б) 9300 в) 39000

5. Знайди площу поля, якщо його довжина 120 га, а ширина 50 га.

а) 6000 га б) 600 га в) 60 га

Взаємоперевірка.

ТЕСТ


  1. а)36000 - 1бал

  2. б) 44000 - 1бал

  3. в) 86000 - 1бал VІІслайд

  4. а) 93000 - 1бал

а) 6000 га – 1бал

САМООЦІНЮВАННЯ



  1. Постав запитання до задачі і розв’яжи її самостійно. VІІІ слайд

Довжина поля 200 м, а ширина на 120 м менша. Картопля займає

3 від загальної площі всього поля.

--

4
VІ. Підсумок уроку



  1. Що нового дізналися сьогодні на уроці?

  2. Складання карти Кіровоградщини з пазлів .

  3. Для чого, діти, ми повинні гарно навчатися?

VІІ. Домашнє завдання диференційоване:

І група №734, 736;



ІІ група № 735, 736.
скачать файл



Смотрите также:
Знаходження добутку виду 2400 х40 усним і письмовим способом
44.03kb.
Постанова №474 дм про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів
29.22kb.
2O. Проміж інших форм знаходження алюмінія найбільше значення має боксит Al2O3
125.05kb.
Определение массы полимера криоскопическим способом
79.16kb.
Оптимізація конструкції приладу відшукання прихованої електропроводки ключові слова
90.45kb.
Хиромантия искусство определения характера человека и предсказание его судьбы по линиям и холмам на ладони, а также по внешнему виду рук
132.62kb.
Пропоную вашій увазі серії літературних задач, які можна використати на уроках математики у другому та третьому класах. Задачі об’єднані за математичними ознаками: задачі на знаходження суми та остачі (2 клас)
28.56kb.
Блюда из Курицы / Chicken
231.16kb.
Руководство по установке Москва 2009 Общие сведения Установка выполняется стандартным для приложений Windows способом, с помощью мастера InstallShield Wizard. В процессе установки продукта будут установлены следующие компоненты (см таблицу)
24.35kb.
Урок математики у 8 класі урок однієї теореми „ крокуюч и запіфагоро м підготувала
85.18kb.
Устройство управления и защиты электроэнергетических установок
2488.58kb.
Разработка урока алгебры в 7 классе подготовлена учителем математики Тарасенко Светланой Алексеевной Тема «Разложение многочлена на множители способом группировки» Цели: обучающие
94.06kb.